Okolo pravidelného cvičenia panuje ešte i dnes množstvo otáznikov. Je potrebné cvičiť každý deň? Alebo sa radšej zamerať na cvičenie trikrát do týždňa. Určiť si intenzitu a počet tréningov je mimoriadne individuálne a odvíja sa to od toho či ste začiatočník alebo pokročilý i od Vašich telesných parametrov. Pravdou je, že každý týždeň by ste mali odcvičiť aspoň 75 minút. Cvičenie a zdravá strava tvoria nerozlučnú dvojicu, ktorá dokáže v podstatnej miere ovplyvniť naše zdravie. V prípade, že s cvičením práve začínate, mali by ste sa zamerať na každodenné cvičenie, ktoré Vám umožní vytvoriť si zdravý návyk.
Výhody každodenného cvičenia
Každý z nás sa chce vo svojom tele cítiť dobre a práve z toho dôvodu sa púšťame do cvičenia. Vytvoriť si nový návyk rozhodne nie je jednoduché. Je dokázané, že ak sa chcete do niečoho pustiť a naozaj si vytvoriť návyk, je dobré to opakovať každý deň. Prvé vynechanie aktivity nič nerobí, pri druhom máme oveľa menšiu chuť začať s ním znova.
Pravidelné cvičenie v trvaní 10 minút denne dokáže s organizmom spraviť naozaj veľa. Možno nezačnete svoje tukové zásoby zhadzovať ako na bežiacom páse. Na druhej strane sa však zmení Vaše myslenie a tréningy, ktoré predtým predstavovali veľké sebazaprenie, sú oveľa jednoduchšie. Zlepší sa Vaša výdrž, zlepší sa nálada i celkové nastavenie mysle. Na 10 minútové cvičenie sa nemusíte extrémne pripravovať a zvládnete to i počas reklamnej prestávky. Každodenné cvičenie Vám pomôže uvedomiť si, že dokážete cvičiť pravidelne a vytvoríte si nový návyk. Zároveň podporíte svoje kognitívne funkcie.
Kedy sa každodennému cvičeniu vyhnúť?
Každý deň sa však neodporúča cvičiť napríklad intenzívny tréning v podobe kardia či HIIT. Snažte sa striedať intenzívne tréningy so silovým tréningom, jogou a pilatesom. Svojmu organizmu poskytnete všeobecne zameraný tréning a rovnako sa vyhnete i pretrénovaniu.