Hviezdny polčasový program počas finále MS 2026 v USA spojil hudbu a šport

Futbal

Hviezdny polčasový program počas finále MS 2026 v USA spojil hudbu a športCopyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Polčasový program futbalového svetového šampionátu priniesol unikátnu hudobno-športovú šou s hviezdami svetovej scény.

21.7.2026 (SITA.sk) - Polčasový program futbalového svetového šampionátu priniesol unikátnu hudobno-športovú šou s hviezdami svetovej scény.

Počas finále futbalových majstrovstiev sveta v Severnej Amerike sa premiérovo v histórii konal veľkolepý hudobný polčasový program. Vystúpili v ňom svetové hudobné ikony Madonna, Shakira, Justin Bieber, BTS a Coldplay, sprevádzali ich brazílske futbalové legendy a herci zo seriálu "Ted Lasso" .

Hviezdami nabitá šou mala podobu známu skôr zo Super Bowlu, obsahovala aj poctu futbalovému veľmajstrovi Pelému. Jedenásťminútový program zakončila skladba "Seven Nation Army" vedená dirigentom Gustavom Dudamelom za účasti hudobníkov z USA, Venezuely a Iránu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Postavy z populárnych detských relácií "Sesame Street" a "The Muppets" vystúpili spolu s Coldplay a zborom z newyorskej základnej školy, aby podporili program FIFA Global Citizen Education Fund, ktorý je zameraný na podporu športového vzdelávania detí v núdzi.

Polčasová prestávka zápasu Španielska proti Argentíne (1:0 po predĺžení) trvala dovedna 27 minút. Organizátori označili akciu za najväčšie zhromaždenie umelcov spojených pre spoločný cieľ od čias Live Aid a predpokladajú, že ju sledovalo viac než dve miliardy divákov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Niektorí kritici vyjadrili obavy z predĺženia prestávky a možného dopadu na výkon hráčov, no trvanie programu bolo o niečo kratšie než štandardné vystúpenia na Super Bowle.

Madonna zaujala divákov príchodom na MetLife Stadium na buginách riadených legendami Ronaldom a Ronaldinhom. Nasledovalo orchestrálne sprievodné predstavenie svetového futbalového hymny "Seven Nation Army" . BTS zahrali špeciálnu verziu svojho hitu "Dynamite" s futbalovou tematikou, nečakane sa na scéne objavil aj herec Jason Sudeikis s kolegom Brendanom Huntom, ktorí predstavili Justina Biebera.

Ten zaspieval emotívnu verziu skladby "Everything Hallelujah" prispôsobenú špeciálne pre MS 2026, potom Shakira a nigérijský spevák Burna Boy predviedli energické vystúpenie so hymnou podujatia "Dai Dai". Počas vystúpenia ich sprevádzali tanec tanečníci z Ugandy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nechýbalo premietanie spomienok na legendárneho Pelého, ktorý sa rozlúčil s kariérou práve v dejisku finále. Program uzavrel výnimočný prejav detského zboru PS22, ktorý pripravoval vokálny líder Coldplay Chris Martin spolu s postavami z "The Muppets" a "Sesame Street" .

Projekt FIFA Global Citizen Education Fund, ktorý je hybnou silou tejto akcie, poskytuje finančnú podporu komunitným skupinám pomáhajúcim zanedbaným deťom po celom svete. Cieľom je vyzbierať 100 miliónov dolárov, z ktorých vyše 60 miliónov už má zaručených aj vďaka príspevku jedného dolára z každej predanej vstupenky na MS. Suma bude použitá na granty pre 58 skupín, ktoré už doteraz dosiahli pomoc pre 400-tisíc detí v rôznych krajinách.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Okrem polčasovej šou priniesli vzrušenie už pred zápasom viaceré hviezdy, ako Post Malone či Tom Cruise. Publikum si užívalo najmä spev a atmosféru na štadióne. Medzi ďalšie významné hviezdy patrili Robbie Williams, Nicole Scherzingerová či Jennifer Hudsonová.

Tagy: sport, futbal