6.8.2026 (SITA.sk) - Medzi ľuďmi so zdravotnými ťažkosťami boli aj deti.
Na termálnom kúpalisku v Diakovciach mali vo štvrtok viacerí ľudia zdravotné ťažkosti. Ako informoval portál noviny.sk, unikla neznáma látka, ľudia kašľali, pálili ich oči, sťažovali sa na nevoľnosť a ich stav si vyžiadal lekárske ošetrenie privolanou RZP. „ Podľa doteraz zistených informácií mali byť desiatky osôb vystavených vyššej koncentrácii látky, ktorá sa pravdepodobne nachádzala vo vode a spôsobila im zdravotné ťažkosti ,“ informovala polícia na sociálnej sieti Facebook s tým, že okolitému prostrediu nebezpečenstvo nehrozilo.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru Nitrianskeho kraja Michaela Gundová pre spomínaný spravodajský portál TV JOJ potvrdila, že na miesto okamžite vyslali jednotky hasičov zo Šale, a tiež špecializované vozidlo určené na zásahy pri únikoch nebezpečných látok. Prišlo aj šesť ambulancií rýchlej zdravotnej pomoci.
Portál informoval, že ľudí so zdravotnými ťažkosťami previezli do blízkych nemocníc, pričom nikto z nich by nemal byť v ohrození života. Návštevníci boli z areálu kúpaliska evakuovaní. „ Pán plavčík zapískal, že von z vody. Neskôr bolo vyhlásené, že je všetko v poriadku a pustili nás naspäť do bazénu. O 15 minút nás ale poslali von z kúpaliska. Záchranári odnášali von z areálu deti, ktoré skolabovali ," opísala jedna z návštevníčok pre spomínaný web.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

