Obranca Christensen predĺžil zmluvu s Barcelonou do roku 2028

Futbal

Obranca Christensen predĺžil zmluvu s Barcelonou do roku 2028Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Dánsky stopér Andreas Christensen zostáva v katalánskom klube, údajne súhlasil s výrazným znížením platu.

1.7.2026 (SITA.sk) - Dánsky stopér Andreas Christensen zostáva v katalánskom klube, údajne súhlasil s výrazným znížením platu.

Španielsky futbalový šampión FC Barcelona ohlásil predĺženie zmluvy s dánskym obrancom Andreasom Christensenom do 30. júna 2028.

Tridsaťročný stopér prišiel do Katalánska v roku 2022 z anglického FC Chelsea a počas pôsobenia na Camp Nou sa často potýkal so zraneniami. Údajne súhlasil s výrazným znížením platu, aby mohol zostať v klube. "FC Barcelona a Andreas Christensen dosiahli dohodu o predĺžení zmluvy dánskeho obrancu, ktorý zostáva v klube do 30. júna 2028," uviedli Blaugranas vo vyhlásení.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Dánsky reprezentant zohral významnú úlohu pri triumfe FC Barcelony v La Lige už v svojej prvej sezóne, keď klub v sezóne 2022 získal majstrovský titul. Doteraz nastúpil Christensen za klub na 98 zápasov, podieľal sa na troch tituloch v La Lige aj jednom v Copa del Rey.

Tagy: sport, futbal