11.8.2026 (SITA.sk) - Vláda počet nezvestných oficiálne nezverejnila.
Počet obetí dvoch ničivých zemetrasení, ktoré v júni zasiahli Venezuelu, v pondelok stúpol na 6 301. Záchranári a príbuzní naďalej prehľadávajú trosky a pátrajú po ďalších obetiach. Predchádzajúca bilancia z 3. augusta hovorila o 6 125 obetiach.
Zemetrasenia s magnitúdou 7,2 a 7,5, ktoré krajinu zasiahli 24. júna , zničili 190 budov , prevažne v najviac postihnutej pobrežnej oblasti La Guaira. Vláda počet nezvestných oficiálne nezverejnila. Guvernér štátu La Guaira José Alejandro Terán však minulý týždeň uviedol, že nezvestných zostáva približne 1 400 ľudí.
Takmer 24-tisíc ľudí v štáte La Guaira a v hlavnom meste Caracas žije po zemetraseniach v provizórnych prístreškoch. Dočasná venezuelská prezidentka Delcy Rodríguezová už predtým sľúbila, že vláda do konca roka poskytne obetiam zemetrasení štyritisíc obydlí. Cieľom vlády je, aby tento počet v budúcom roku presiahol 10-tisíc.
V pondelok zasiahlo susednú Kolumbiu zemetrasenie s magnitúdou 7,4 . Otrasy si podľa aktualizovaných údajov vyžiadali najmenej 132 obetí, pričom úrady varujú, že ich počet sa ešte môže dramaticky zvýšiť.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

